top of page

Зміни для українців у 2023-2024 роках у Польщі


Сейм Польщі проголосував за нові зміни до Спецзакону про допомогу громадянам України на території Польщі.


Скільки можна перебувати українцям у Польщі під час війни?

Термін перебування українців у Польщі подовжено! На урядовому сайті Республіки Польща з’явилася інформація про те, що 12 квітня Сейм Польщі проголосував за внесення змін до Спецзакону про допомогу громадянам України, які виїхали до Польщі у зв’язку з війною. У статті 12 документу Сеймом було ухвалено такі зміни:

● якщо громадянин України, який прибув легально на територію Республіки Польща в період з 24 лютого 2022 року, заявляє про свій намір залишитися на території Республіки Польща, його перебування на цій території буде вважатися легальним до 4 березня 2024 року;

● перебування дитини, яка народилася на території Республіки Польща матір’ю, котра підпадає під вищезазначену категорію, є легальним протягом періоду, що стосується матері;

● якщо йдеться про громадянина України, який має Карту поляка, легально прибув на територію Республіки Польща після 24 лютого 2022 року та має намір залишитися на території Республіки Польща, його перебування та перебування найближчих членів його сім'ї вважається легальним до 4 березня 2024 року;


Хто з українців може на довший період легально залишитися в Польщі?

Згідно із внесеними змінами, діти та дорослі, які заїхали після 24 лютого 2022 року, а також опікуни неповнолітніх, за певних умов легально можуть залишатися на території Польщі трохи довше, а саме до 31 серпня 2024 року:

● якщо це діти, які на 4 березня 2024 р. перебувають у дошкільному навчальному закладі;

● якщо діти здобувають обов’язкову шкільну чи іншу освіту у польських або українських школах, у тому числі дистанційно;

● якщо особа не пізніше 2022/2023 навчального року розпочала навчання в гімназії, ліцеї або школі для дорослих (branżowej szkole II stopnia, szkole policealnej lub szkole dla dorosłych).

Також до 30 вересня 2024 року дозволено залишитися на території Польщі учням, які складатимуть того року іспит на отримання атестату зрілості.

Зверніть увагу, дані зміни до Спецзакону наберуть чинності лише після затвердження їх Сенатом Польщі та підписання президентом.

Зміни щодо документів для перебування та роботи у Польщі

Зміни до закону передбачають визнання в Польщі електронного документа, доступного у додатку Diia.pl ( mObywatel — для українських біженців) , як документа на легальне перебування біженців у Польщі.

Цей документ разом із закордонним паспортом дасть право українцям багаторазово перетинати кордон без потреби оформлювати візу. З ним також можна буде виїжджати в інші країни світу.

У разі ухвалення поправок до спецзакону буде видалено положення про спрощений порядок отримання посвідки на тимчасове проживання у Польщі. Однак біженці зможуть легально перебувати у Польщі упродовж 1,5 року – до 24 серпня 2023 року.

Українці, які легально працюють у Польщі, які відкрили в країні власний бізнес від квітня 2023 року зможуть подавати документи на отримання посвідки на тимчасове проживання— карти побиту.

Comments


bottom of page