top of page

Аптечні рецепти на ліки у Німеччині

Наближається зима, а значить і сезон застуд. Проживаючи в Німеччині, якщо ви або хтось з ваших близьких захворів та потребує медикаментозного лікування, то скоріш за все вам потрібно буде записатися до лікаря, отримати термін і лише після прийому лікар назначить конкретні ліки та розповість як їх приймати.

У Німеччині медикаменти мають таку класифікацію:

  • ті, що не вимагають призначення лікаря та продаються в аптеках, магазинах – краплі від нежитю, вітаміни тощо;

  • ті, що не вимагають призначення, але доступні для покупки лише в аптеках;

  • ліки, які відпускають аптеки лише за рецептом – наприклад, антибіотики;

  • аптечні препарати, що вимагають призначення та спеціального розпорядження фахівця – наприклад, сильнодіючі знеболювальні.

Але не лише ліки мають свою класифікацію, рецепти також відрізняються. За кольорами лікарські рецепти бувають:


- Рожевий. Найпоширеніший рожевий бланк видається пацієнтам, які застраховані у державному Krankenkasse. За рожевим рецептом можна отримати будь-які ліки, які покриває ваше медстрахування. Фармацевт завіряє рецепт за допомогою штампу і повертає його пацієнтові, щоб він міг пред'явити його у своїй лікарняній касі для відшкодування витрат. Після закінчення терміну дії, касовий рецепт можна перетворити на приватний (Privatrezept). Такий документ буде дійсним вже три місяці, але оплачуєте ліки ви повністю зі своєї кишені.

- Блакитний. Такі рецепти виписують клієнтам приватних лікарняних кас. Це оригінальний Privatrezept з тримісячним терміном дії. Теоретично бланк приватного рецепту може мати будь-який колір та форму, але блакитний - найчастіший варіант. Ліки за таким рецептом оплачує сам пацієнт. У деяких випадках Privatrezept отримують ті, хто застрахований у державних касах. Це означає, що виписаний препарат не покривається медстрахуванням.


- Зелений. Зазвичай, такі рецепти отримують клієнти як державних, так і приватних лікарняних кас.


- Жовтий. Він же Betäubungsmittelrezept або BtM-Rezept. Жовтий бланк призначений для отримання лікувальних препаратів, які підпадають під дію Закону про наркотики. До них відносяться сильнодіючі опіоїди для зняття сильного болю, а також препарати замісної терапії. Скористатися таким рецептом можна протягом семи днів із моменту отримання. Рецепт BtM складається з трьох частин: одна частина залишається у лікаря та фармацевта для документування, а інша частина направляється до страхової медичної компанії для виставлення рахунків.

- Білий. Протягом шести днів відпускаються деякі активні речовини. Серед них, наприклад, такі препарати, як талідомід, леналідомід та помалідомід.

- Рецепт після виписки з лікарні. Рожевим кольором бланк нагадує звичайні касові рецепти. Єдина відмінність – напис Entlassmanagement («управління випискою»). Він видається пацієнтам, які виписуються зі стаціонару і ще якийсь час потребують лікування. За цим рецептом можна придбати ліки до того, як людина запишеться до сімейного або профільного лікаря. Entlassrezept діє лише протягом трьох робочих днів з урахуванням дня виписки.

Comments


bottom of page