top of page

Нові зміни в Німеччині. Що потрібно знати українцям?


  • Оплата лікарняного листка

З 1 листопада супроводжуючі особи – довірені особи, які супроводжують людей з тяжкими психічними розладами або фізичними захворюваннями – мають право на допомогу через хворобу. Часто вони супроводжують людей у лікарнях та не можуть вийти на роботу. Умова отримання допомоги через хворобу – це стаціонарне лікування людей з обмеженими можливостями та наявність довідки про те, що перебування поруч з пацієнтом є необхідним. Довідка видається лукарем разом з лікарняним листком.


  • Відвідування ветеринара стане дорожчим

З 22 листопада, вперше за 23 роки, буде змінено вартість ветеринарних послуг. Візити до ветеринара подорожчають від 20 до 100% залежно від виду послуг.

Для котів та собак запровадять єдиний огляд, який коштуватиме 23,62 євро. Раніше обстеження котів коштувало трохи менше 9 євро, а собак – близько 14 євро.

Таким чином, кожен візит подорожчає приблизно на 10 євро. Вартість щеплень для собак та котів збільшиться з 5,77 євро до 11,50 євро.

Нові цінники є частиною "Положення про тарифи для ветеринарів", яке було оновлено вперше з 1999 року.


  • Більш справедливі ціни на енергію

На тлі стрімкого зростання цін на електроенергію багато німецьких постачальників енергії запровадили значно вищі тарифи для нових клієнтів. Це було зроблено для того, щоб покрити свої високі закупівельні витрати. Крім того, як заявило Федеральне мережеве агентство, комунальним службам дозволено збільшувати вартість своїх послуг. Це означає, що вони можуть коригувати ціни відповідно до біржових цін без повідомлення про це 1 або 15 числа місяця.


  • З'явиться плата за обмін гривень

Раніше українські біженці у Німеччині могли безкоштовно обмінювати гривневі банкноти на євро. Але термін дії цієї пропозиції, погодженої Федеральним міністерством фінансів Німеччини, Німецьким банком та Національним банком України, спливає 18 листопада. У всіх банках-учасниках біженці з України можуть обміняти до 10 тисяч гривень (275,95 євро). Приймаються гривневі купюри номіналом 100, 200, 500 та 1 000 гривень.


  • Укладання угоди з автострахування

Усі, хто хоче змінити страховку на дешевшу, повинні зробити це до 30 листопада. До цієї дати клієнти також мають закрити свою попередню страховку.


  • Тестування на Covid-19

Ще навесні експрес-тести можна було зробити безкоштовно майже у кожній аптеці. А вже восени вони стали безкоштовні лише для певних груп населення. До них належать:

- жінки в першому триместрі вагітності,

- люди, які не можуть бути щеплені за медичними показаннями,

- відвідувачі лікарень та будинків для людей похилого віку.

Проте, з 25 листопада термін дії цієї ухвали спливає та дане питання наразі обговорюється на конференції міністерства охорони здоров'я.


Comentarios


bottom of page