top of page

Що готує вересень у Німеччині для українських переселенців
Що готує вересень у Німеччині для українських переселенцівЗ 1 вересня 2022 року змінюються умови перебування українських біженців в Німеччині


Федеральна рада Німеччини оприлюднила рішення щодо зміни правил перебування громадян України.

Відтепер для громадян України враховуватимуться всі дні їхнього перебування на території Німеччини починаючи з 24 лютого. Українці, які перебувають у Німеччині понад 90 днів, повинні отримати статус тимчасового захисту або виїхати з країни. При цьому українці, які приїдуть до Німеччини після 1 вересня 2022 року, також матимуть змогу легально перебувати в країні лише 90 днів без необхідності подавати заяву на реєстрацію статусу тимчасового захисту. Реєстрацію для громадян України буде відкрито протягом усього часу війни.Проїзні квитки за 9 євро скасовуються


З 1 червня по 31 серпня в Німеччині була встановлена вартість місячного проїзного квитка 9 євро – на безлімітну кількість поїздок усіма видами громадського транспорту, крім швидкісних поїздів поїзди лише регіональні). Питання про продовження програми дешевого проїзду активно обговорюється політиками в останні тижні серпня. Наразі буде здійснено повернення до звичайних тарифів, які різняться в залежності від регіону.

Місячний квиток у Берліні зазвичай коштує від 86 євро, У Мюнхені – від 57 євро, але в залежності від зон, в які планує подорожувати пасажир, може перевищувати 150 євр. У Гамбурзі – від 112 євро. У деяких регіонах вже заявили про подорожчання проїзду: у Штутгарті – на 4,9%; у Нюрнберзі – на 3%; у регіоні Рейн-Майн – на 3,9% з липня.

Як буде вирішено питання оплати проїзду для українців поки невідомо. Можливо, влада передбачить окремі пільги на проїзд, про які можна буде дізнатися в JobCenter.


Правила, щодо електроенергії та опалення у Німеччині з 1 вересня 2022 року


Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц схвалив ряд заходів, з метою скоротити споживання газу восени та взимку на 20%

  • відключення гарячої води у громадських басейнах та спортивних залах;

  • заборона на обігрів приватних басейнів;

  • зниження мінімально допустимої температури в офісах та громадських будівлях до 19 градусів, а у школах, садках та лікарнях 22 градуси;

  • заборона на підсвітку будівель і пам'яток, фонтанів після 22.00 години, крім ліхтарів на основних дорогах;

  • автоматичні двері у торгових центрах та офісах будуть закриватися швидше.


Щодо мінімальної заробітної плати


Влада прийняла законопроєкт про підвищення погодинної мінімальної заробітної плати до 12 євро з 1 жовтня 2022 року.


Мобільний зв'язок та інтернет


Через війну в Україні кілька мобільних операторів у Німеччині в березні надали SIM-карти українським переселенцям безкоштовно. Українці мали безкоштовний мобільний зв'язок, безлімітний інтернет та змогу телефонувати в Україну.

Telekom надав спеціальні SIM-карти. З ними можна безкоштовно дзвонити та користуватися інтернетом. SIM-карта працює тільки в Німеччині. Щоб її отримати, потрібно було просто пред'явити український паспорт. Пропозиція Telekom для українців діяла до 30.06.2022. Після цього користувачі SIM-карти мали перейти до передплачуваного користування з можливістю збереження номера телефону. Достатньо лише підписати новий договір. Новий тарифний план Telekom також зробив зі знижкою.

Тариф Prepaid від Telekom коштує 9,95 євро на місяць та включає одноразові 100 GB мобільного трафіку плюс 10 GB щомісячно, а також безлімітний зв'язок у мобільній мережі та 300 безкоштовних хвилин на дзвінки в Україну.

SIM-карти, які Vodafone надав біженцям з України, були безкоштовними до середини липня. Після цього можна було отримати тариф зі знижкою.

SIM-карти O2 Telefónica, активовані до 30 вересня, діють шість місяців з моменту активації.мПотім українці можуть перейти на акційний Prepaid-тариф Ortel Mobilе від Telefónica. Тариф включає 15 GB мобільного трафіку на місяць, безлімітний зв'язок в мобільній мережі та 300 безкоштовних хвилин для дзвінків в Україну. Коштує він 9,99 євро на місяць.


6. Домашній інтернет


Оформлення та встановлення роутеру можливе лише з підписанням контракту строком на 2 роки. Найвигіднішими умовами, на мою думку, є інтернет від Vodafone. Ціна на безлімітний інтернет від 30 до 35 євро в залежності від швидкості. Підключення та роутер безкоштовно. Якщо ви вирішите повернутися в Україну, то вам потрібно написати заяву, прикріпити лист від Landrstsamt, що ви дійсно залишаєте країну та повернути роутер. Ви не маєте нічого сплачувати, якщо поїдете з країни назавжди. Що стосується Telekom та O2 Telefónicа, вам буде потрібно заплатити від 30 до 35 євро за підключення та від 45 євро за роутер , як одноразовий платіж. У разі передчасного розірвання контракту є вірогідність, що протягом ще кількох місяців вам потрібно буде вносити проплати - від 65 євро на місяць.

Але усі умови краще уточнити в магазинах операторів зв'язку.


Додаткові виплати на дітей (Kindergeld)


Виплати на дітей ( Kindergeld) будуть зараховані на банківський рахунок батьків, вказаний у заявці Актуальні суми виплат:

219 євро за першу та другу дитину;

225 євро за третю дитину;

225 євро за кожну наступну дитину.


Таким чином допомоги, що виплачується сім'ї залежить від кількості дітей: 1 дитина – 219 євро, 2 дітей – 438 євро, 3 дітей – 663 євро, 4 дітей – 913 євро, 5 дітей – 1163 євро тощо.

Допомога виплачується для всіх дітей до 18 років, для дітей до 25 років, які навчаються та для безробітних дітей до 21 року життя.

Як подати заявку на отримання Kindergeld?

Заяву на отримання допомоги Kindergeld необхідно подавати особисто до Управління сімейних виплат, компетентного за місцем проживання (Familienkasse). Спеціальну форму заявки можна отримати в Управлінні сімейних виплат або завантажити на www.familienkasse.de. Ви також можете заповнити заявку онлайн, перейшовши на сторінку https://formular.arbeitsagentur.de та надіславши її у зашифрованому вигляді безпосередньо до Управління сімейних пільг. Варто пам'ятати, що заяву на Kindergeld може подати особа, яка на законних підставах доглядає за дитиною та самими дітьми, але лише після досягнення ними 18 років і за умови повної дієздатності. Рішення про надання допомоги зазвичай виноситься протягом 2–6 місяців.


Comentários


bottom of page