top of page

Перші кроки або що обов’язково потрібно зробити прибувши до НімеччиниПерший крок це обов’язкова реєстрація на статус тимчасово захищених осіб в Міграційній службі (здати відбитки, зробити фото, яке надалі буде використовуватися для Вашого місцевого посвідчення).


Далі Вам потрібно оформити реєстрацію за місцем проживання в місцевому Bürgerbüro. Вас можуть тимчасово прописати у себе Ваші знайомі, або пункти прийому біженців, або німці ( волонтери) які пропонують тимчасове розміщення у них переселенців.


Реєстрація за місцем проживання важлива передусім для того, щоб звернутися до соціальної служби (Sozialamt), аби отримати направлення на безкоштовне лікування (Behandlungsschein) або подати заяву про надання соціальної фінансової допомоги (finanzielle Hilfe).


Через деякий час Вам все одно доведеться зареєструватися, адже інакше Вам не буде дозволено перебувати в Німеччині.


Крім того маючи на руках реєстраційну картку та прописку Ви можете спокійно подавати документи на зарахування дитини до школи ( лише по місцю проживання вказаному у прописці).


Далі Ви звертаєтеся у банк, для відкриття банківського рахунку та оформлення банківської картки, для отримання в подальшому соціальної допомоги ( з 1 червня 2022 року кошти нараховуються лише на банк, рахунок громадян).


Наступний крок – це оформлення в страховій компанії медичного полісу.


Після цього Ви подаєте заяву та реєструєтеся в місцевому Joobcenter, який і буде нараховувати вам соц допомогу. А також буде допомагати кожному з інтеграцією, працевлаштуванням та вивченням іноземної мови.Comments


bottom of page